Εξαιρετικός ο Ρήγας, 4-0 την Ακρόπολη στο Σέσκλο

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ρήγας Φεραίος νίκησε με 4-0 την Ακρόπολη στο Σέσκλο και έδειξε πανέτοιμος για τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα, αλλά και στο κύπελλο της ΕΠΣΘ.

Η ομάδα του Θανάση Μπίλη άνοιξε το σκορ με πλασέ του Γάρου στο 27’, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 58’ πέτυχε το δεύτερο τέρμα των Βελεστινιωτών, ύστερα από σέντα του Νασιακόπουλου. Ο νεαρός Σταμάτης στο 68’ έκανε το 0-3, ύστερα από ωραία κάθετη πάσα του Σπαθή, ενώ στο 81’ ο Σουγκάρης με σουτ έκλεισε το σκορ.

ΑΚΡΟΠΟΛΗ: Ανατολής, Γκατζούνας, Κ. Κολυμήτρας, Παγώνης, Τσαπέρος, Χάνος, Τ. Κολυμήτρας, Κόκκας, Κουτλούμπασης, Μερμίγγης, Πιτσάβας.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Παπούλιας, Πούλιος, Αντωνίου, Στ. Αξιώτης.

ΡΗΓΑΣ:  Παπαγιάννης, Γεωργατζής, Τσιαντής, Καρλιάμπας, Γούτσιος, Αλεξίου Γ., Μπόρας, Νασιακόπουλος, Γάρος, Ζηρδέλης, Σέττος.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Χότζα, Σουγκάρης, Μιχολίτσης, Τανός, Μπόλκας, Σταμάτης, Σπαθής.