Το πρόγραμμα των αγώνων της Α’ ΕΠΣΘ

Η νέα χρονιά για την ΕΠΣΘ άρχισε ουσιαστικά χθες με την κλήρωση των πρωταθλημάτων και του Κυπέλλου. Στο κέντρο «Markiz» στις Αλυκές οι εκπρόσωποι των σωματείων και των τριών κατηγοριών έδωσαν το «παρών» στην κλήρωση, με το πρόεδρο της Ένωσης, Περικλή Λασκαράκη, να εύχεται καλή ποδοσφαιρική χρονιά στις ομάδες-μέλη της ΕΠΣΘ.


Φέτος, το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας θα διεξαχθεί με 14 ομάδες. Η σέντρα του πρωταθλήματος είναι προγραμματισμένη για το Σαββατοκύριακο 29-30 Σεπτεμβρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων στην Α’ ΕΠΣΘ έχει ως εξής:
1η αγωνιστική
Δήμητρα-Αγ. Παρασκευή
Διαγόρας-Αγ. Άννα
Ηρακλής Β.-Ακρόπολη
Αίας Σ.-Σαρακηνός
Μαγνησιακός-Σκιάθος
Ρήγας Φ.-Πύρασος
Μυρμηδόνες-Πρωτεσίλαος

2η αγωνιστική
Διαγόρας-Δήμητρα
Αγ. Παρασκευή-Ηρακλής Β.
Αγ. Άννα-Αίας
Ακρόπολη-Μαγνησιακός
Σαρακηνός-Ρήγας Φ.
Σκιάθος-Μυρμηδόνες
Πύρασος-Πρωτεσίλαος

3η αγωνιστική
Δήμητρα-Ηρακλής Β.
Αίας Σ.-Διαγόρας
Μαγνησιακός-Αγ. Παρασκευή
Ρήγας Φ.-Αγ. Άννα
Μυρμηδόνες-Ακρόπολη
Πρωτεσίλαος-Σαρακηνός
Πύρασος-Σκιάθος

4η αγωνιστική
Αίας Σ.-Δήμητρα
Ηρακλής Β.-Μαγνησιακός
Διαγόρας-Ρήγας Φ.
Αγ. Παρασκευή-Μυρμηδόνες
Αγ. Άννα-Πρωτεσίλαος
Ακρόπολη-Πύρασος
Σαρακηνός-Σκιάθος

5η αγωνιστική
Δήμητρα-Μαγνησιακός
Ρήγας Φ.-Αίας
Μυρμηδόνες-Ηρακλής Β.
Πρωτεσίλαος-Διαγόρας
Πύρασος-Αγ. Παρασκευή
Σκιάθος-Αγ. Άννα
Σαρακηνός-Ακρόπολη

6η αγωνιστική
Ρήγας Φ.-Δήμητρα
Μαγνησιακός-Μυρμηδόνες
Αίας Σ.-Πρωτεσίλαος
Ηρακλής Β.-Πύρασος
Διαγόρας-Σκιάθος
Αγ. Παρασκευή-Σαρακηνός
Αγ. Άννα-Ακρόπολη

7η αγωνιστική
Δήμητρα-Μυρμηδόνες
Πρωτεσίλαος-Ρήγας Φ.
Πύρασος-Μαγνησιακός
Σκιάθος-Αίας
Σαρακηνός-Ηρακλής Β.
Ακρόπολη-Διαγόρας
Αγ. Άννα-Αγ. Παρασκευή

8η αγωνιστική
Πρωτεσίλαος-Δήμητρα
Μυρμηδόνες-Πύρασος
Ρήγας Φ.-Σκιάθος
Μαγνησιακός-Σαρακηνός
Αίας Σ.-Ακρόπολη
Ηρακλής Β.-Αγ. Άννα
Διαγόρας-Αγ. Παρασκευή

9η αγωνιστική
Δήμητρα -Πύρασος
Σκιάθος-Πρωτεσίλαος
Σαρακηνός-Μυρμηδόνες
Ακρόπολη-Ρήγας Φ.
Αγ. Άννα-Μαγνησιακός
Αγ. Παρασκευή-Αίας
Ηρακλής Β.-Διαγόρας

 10η αγωνιστική
Σκιάθος-Δήμητρα
Πύρασος-Σαρακηνός
Πρωτεσίλαος -Ακρόπολη
Μυρμηδόνες -Αγ. Άννα
Ρήγας Φ.-Αγ. Παρασκευή
Μαγνησιακός-Διαγόρας
Αίας Σ.-Ηρακλής Β.

11η αγωνιστική
Δήμητρα-Σαρακηνός
Ακρόπολη-Σκιάθος
Αγ. Άννα-Πύρασος
Αγ. Παρασκευή-Πρωτεσίλαος
Διαγόρας-Μυρμηδόνες
Ηρακλής Β.-Ρήγας Φ.
Μαγνησιακός-Αίας

12η αγωνιστική
Ακρόπολη-Δήμητρα
Σαρακηνός-Αγ. Άννα
Σκιάθος-Αγ. Παρασκευή
Πύρασος-Διαγόρας
Πρωτεσίλαος-Ηρακλής Β.
Μυρμηδόνες -Αίας
Ρήγας Φ.-Μαγνησιακός

13η αγωνιστική
Δήμητρα-Αγ. Άννα
Αγ. Παρασκευή-Ακρόπολη
Διαγόρας-Σαρακηνός
Ηρακλής Β.-Σκιάθος
Αίας Σ.-Πύρασος
Μαγνησιακός-Πρωτεσίλαος
Μυρμηδόνες-Ρήγας Φ.

*Στο δεύτερο γύρο οι ομάδες αντιστρόφως