Πολύ καλό παιχνίδι στο Δημητριάς, ο Διαγόρας 2-0 τον Πανιώνιο

Πετυχαίνοντας δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο, ο Διαγόρας πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΘ,  επικρατώντας 0-2 του Πανιωνίου, στην αναμέτρηση που έγινε το πρωί της Κυριακής στο γήπεδο Δημητριάς.

Ο Διαγόρας, όπως ήταν αναμενόμενο, παρουσιάστηκε καλύτερος, κυρίως, στο α’ ημίχρονο που είχε την κυριαρχία.

Γενικά εξαιρετική παρουσία έχει και ο Πανιώνιος, που έδειξε ότι έχει φτιάξει ένα πολύ δυνατό σύνολο, με ποιοτικούς ποδοσφαιριστές, που σίγουρα θα έχει πρωταγωνιστικό ρόλο στο πρωτάθλημα της Β’ τοπικής κατηγορίας.

Το σκορ άνοιξε στο 8’ ο Καραμανλής, με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή. Στο 39’ με κεφαλιά ο Τσούκαλης, μετά από σέντρα του Καραπλιάγκου που έγινε από αριστερά,  διαμόρφωσε το 2-0.

Στο 60’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ο Γουτούλης σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι του Καγιάννη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ:  Καγιάννης, Ι. Φώτου,  Στεργιόπουλος (61’ Ντόντης), Ράπτης, Τανάγιας, Σαρίδης, Καραγιώργος, Στεργίου (46’ Κωστούλας), Λυρίτσης (75’ Μπουρνάκης), Δ. Φώτου (72’ Τσιάτας) Τσακίρης
ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Β. Βουραζέρης, Καραπλιάγκος (55’ Γουτούλης), Ν. Βουραζέρης, Πρασσάς, Ιωάννου, Κουτρουμάνος, Καραμανλής, Καπούλας, Βαλωτής, Γκαραλιάκος, Τσουκάλης (79’ Ντάφος)