ΒΙΝΤΕΟ: Τα στιγμιότυπα από το Απόλλων Παραλιμνίου – Τρίκαλα

Ισοπαλία 1-1 με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου στις Σέρρες για τον ΑΟ Τρίκαλα σε ματς για την πρώτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς με στόχο να το «καθαρίσουν» γρήγορα και ξεκινήσουν με μία νίκη. Έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουν ωστόσο στο 31ο λεπτό είδαν τον Απόλλωνα να παίρνει το προβάδισμα. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Μερεσιώτη να πλασάρει όμορφα και να εκμεταλλεύεται την αδράνεια της άμυνας των Τρικάλων.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να ισοφαρίσουν στο 43ο λεπτό με τον Τσιμίκα μετά από όμορφη ενέργεια του Γιουκαρή.

Στο β’ ημίχρονο όμως η εικόνα το αγώνα άλλαξε. Καθοριστικό ρόλο έπαιξαν οι δύο αποβολές παικτών των Τρικάλων. Αρχικά του Τσιάρα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου 45λέπτου και στη συνέχεια του Γκουγκούδη ο οποίος πήρε δύο κίτρινες για σκληρά μαρκαρίσματα, λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγώνα.

Οι παίκτες του Απόλλωνα προσπάθησαν να εκμεταλλευθούν τους δύο παίκτες παραπάνω, χωρίς όμως να το καταφέρνουν, με το ματς να τελειώνει ισόπαλο 1-1.