Γ’ Εθνική: Το πανόραμα της πρεμιέρας

Πρεμιέρα σήμερα για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής με αναβολές κυρίως στον 7ο όμιλο, λόγω των καιρικών φαινομένων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής και των 8 ομίλων της Γ’ Εθνικής:

1ος όμιλος

Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης 2-3

Αλέξανδρος Κιλκίς – Νέστος Χρυσούπολης 0-0

Απόλλων Παραλιμνίου – Καβάλα 0-1

Άρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-0

Εθνικός Σιδηροκάστρου -ΠΑΟΚ Κοσμίου 1-0

Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης 0-1

Πανσερραϊκός – ΑΕ Καλαμπακίου 4-0

2ος όμιλος

Αλμωπός Αριδαία – Μακεδονικός 2-0

ΑΠΕ Λαγκαδά – Ερμής Αμυνταίου 0-0

Άρης Παλαιοχωρίου – Νίκη Αγκαθιάς 0-1

Βέροια – Γιαννιτσά 1-0

Μελιτέας Μελίτης – Αγροτικός Αστέρας 1-1

Ολυμπιακός Κυμίνων – Εδεσσαϊκός 0-0

ΠΑΟ Κουφαλίων – Τρίγλια 0-2

3ος όμιλος

Αχέροντας Καναλακίου – Θρίαμβος Σερβιανών 1-0

Γρεβενά Αεράτα – Σούλι Παραμυθιάς 0-5

Θεσπρωτός – Κρόνος Αργυράδων 0-0

Μακεδονικός Σιάτιστας – Ναυπακτιακός 1-2

Μακεδονικός Φούφα – Τηλυκράτης 1-1

Φλωριάδα – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 0-1

Ρεπό: Λευκίμμη

4ος όμιλος

ΑΟ Σελλάνων – ΑΟ Στυλίδας 2-0

ΓΣ Αλμυρού – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-1

Απόλλων Μακρυχωρίου – Πιερικός 1-0

Αστέρας Ιτέας – Μετέωρα Καλαμπάκας 0-2

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Φωκικός 2-1

Νίκη Βόλου – Θησέας Αγριάς 5-0

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Ολυμπιακός Βόλου 1-2

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 4ου ομίλου εδώ

5ος όμιλος

Ατρόμητος Πειραιά – Κερατσίνι 1-1

Εθνικός – Προοδευτική 3-1

Επισκοπή – ΟΦ Ιεράπετρας 0-1

Ιωνικός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ Αναβλήθηκε

Νεάπολη – Γιούχτας 1-2

Παλαιόχωρα – Ατσαλένιος 0-1

Ρεπό: Αμπελακιακός

6ος όμιλος

Διαγόρας Βραχνέϊκων – ΠΑΟ Βάρδας 1-2

Διαγόρας Ρόδου – Παναιγιάλειος 1-0

Ιάλυσος Ρόδου – Παλληνιακός Αναβλήθηκε

Θύελλα Ραφήνας – Πανηλειακός 2-1

Νίκη Τραγανού – Αστέρας Αμαλιάδας

Πανμοβριακός – Φοίβος Κρεμαστής 0-0

Ρεπό: Αχαρναϊκός

7ος όμιλος

Άγιοι Ανάργυροι – Άγιος Ιερόθεος 1-0

Απόλλων Ερέτριας – Ηλυσιακός Αναβλήθηκε

Θύελλα Καμαρίου – Αιγάλεω Αναβλήθηκε

Καλλιθέα – Χαλκίδα 0-0

Κόρινθος – Πανθηραϊκός Αναβλήθηκε

Χαραυγιακός – Αιολικός 1-1

8ος όμιλος

Αμβρυσσέας Διστόμου – Παναργειακός 0-1

ΑΟ Εικοσιμίας – ΑΟ Υπάτου 0-2

Αστέρας Βλαχιώτη – Ασπρόπυργος 0-4

Ένωση Ερμιονίδας – Παναρκαδικός

Ένωση Λέρνας – Καλαμάτα 0-1

Μανδραϊκός – Καταστάρι 0-0

Πάμισος Μεσσήνης – Ένωση Πελλάνας 1-2