Ο Ίωνας νικητής της Αγριάς B.C με 72-63

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, ο Ίωνας επιβλήθηκε της Αγριάς  B.C με 72-63 και κατέκτησε την πρώτη θέση του ομίλου του. Βέβαια και οι δύο αντίπαλοι περνούν στη δεύτερη φάση του κυπέλλου της ΕΣΚΑΘ.

Γενικά έγινε ένα αρκετά καλό παιχνίδι με τους δύο αντιπάλους να συμβαδίζουν σε όλο το πρώτο ημίχρονο στο σκορ. Ο Ίωνας κατάφερε να ξεφύγει αρκετά το 3ο δεκάλεπτο. Μάλιστα ο Ευτυχίδης 7” πριν τη λήξη της τρίτης περιόδου πέτυχε ένα απίθανο μπάζερ μπίτερ τρίποντο από το ύψος της ελεύθερης βολής της ομάδας του στο καλάθι των φιλοξενούμενων. Η Αγριά B.C αντέδρασε στην τέταρτη περίοδο (σκορ 13-21), αλλά δεν μπόρεσε να καλύψει τη διαφορά.

Ο Ευτυχίδης ήταν ο κορυφαίος του Ίωνα, χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι. Καλύτεροι της Αγριάς B.C οι Καραμανλής, Καλογερόπουλος.

Δεκάλεπτα: 12-16, 27-24, 59-42, 72-63

ΙΩΝΑΣ (Κατσαλής): Κωτούλας, Φωτιάδης 9 (1), Κέτουλας 2, Τζήμας 6, Ευτυχίδης 20 (3), Γεωργόπουλος 10 (1), Κουμπούνης 5 (1), Φαρμάκης, Βασιλείου 3, Τσίγκος 2, Παυλόπουλος 11 (1), Ευθυμίου 4.

ΑΓΡΙΑ B.C (Στρατίκης): Θέος, Καλογερόπουλος 11, Καραμανλής 13(1), Κοντάκης 9(1), θεοδώρου, Δραγατζίκης 7, Κοψιαλής, Καραθάνος 7(1), Ρόσσιος 5, Στεργιούλας-Παπαζήσης , Μητρουλάς 9, Καζεπίδης 2.