Άνετα ο ΝΠΣ Βόλος 4-1 την Παναχαϊκή σε φιλικό παιχνίδι

Άνετη νίκη με 4-1 σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στη Λαμία σημείωσε ο ΝΠΣ Βόλος επί της Παναχαϊκής.  Οι «κυανέρυθροι» ήταν σαφώς πιο αποτελεσματικοί και με δύο γκολ του Ηλιόπουλου (52’, 60’) και ένα του Φράγκου (65’) προηγήθηκε με 3-0 της Παναχαϊκής στο δεύτερο μέρος, ύστερα από ένα άγονο πρώτο ημίχρονο.

Στο 77ο λεπτό ο Ελευθεριάδης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι μείωσε σε 3-1 για τους Πατρινούς, για να έρθει στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Πίσπα να διαμορφώσει το τελικό 4-1.

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ: Καραγκιολιδης (60’ Μπουργάνης), Ντεντάκης (60’ Καρρίκι), Γκαλίτσιος, Ρούσσος (46’ Δημόπουλος), Ουνγιαλίδης (60’ Δεμηρτζόγλου), Ενγκουεμ (46’ Πίτου Γκαρσία), Καμπαγιέρο (60’ Κορέλας), Ηλιόπουλος (60’ Φράγκος), Πέντα (46’ Λούκας), Κότο (60’ Μεληκιώτης), Μάντζης (60’ Πίσπας).
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Κολοβούρης, Ντάσιος, Σταμόπουλους, Κοτσώνης, Παταπής, Παπατόλιος, Λουμπαρδέας, Κηνυγόπουλος, Κόλ, Ελευθεριάδης, Μπαστακός
Αγωνίστηκαν και οι Λαζανάς, Αργυρόπουλος, Καρμακόλιας, Λιμάτσι, Βασάρας και Παπαγεωργίου.