Θεοδώρου: «Φάνηκε η αγωνιστική απραξία» – Θεοδοσιάδης: «Τεράστια νίκη» (video)

Στην αγωνιστική απραξία λόγω των καιρικών συνθηκών αλλά και στις λεπτομέρειες που έφεραν την ήττα στάθηκε ο Θάνος Θεοδώρου μετά το τέλος του αγώνα με τον Πιερικό. Ο προπονητής του Απόλλωνα Μακρυχωρίου, αναφέρθηκε στο γκολ που απέφερε την ισοφάριση και το οποίο προήλθε από μεγάλη απόσταση αλλά και στο τέρμα στις καθυστερήσεις όπου χαρακτηριστικά δήλωσε ότι «κανείς δεν περίμενε να αλλάξει αυτό το σκορ».

Στη συνέχεια, ο έμπειρος προπονητής αναφέρθηκε στην κούραση που παρατηρείται σε κάποιους ποδοσφαιριστές, όμως σχολίασε και για το επερχόμενο «βαρύ» πρόγραμμα σε βάθος δεκαημέρου.

Σε ό,τι αφορά τον Νίκο Θεοδοσιάδη, ο προπονητής του Πιερικού στάθηκε στην τεράστια, όπως τη χαρακτήρισε, νίκη της ομάδας του και δήλωσε ότι οι ποδοσφαιριστές του έκαναν κατάθεση ψυχής, ρισκάροντας, δίχως να έχουν άλλη επιλογή μετά το 0-1.

Όσον αφορά για το παιχνίδι, τόνισε ότι ο Πιερικός χρειάζεται να γίνει πιο αποτελεσματικός για να μην «πληρώνει» τις ευκαιρίες που χάνει.

Δείτε τη συνέντευξη Τύπου μετά το τέλος της αναμέτρησης Πιερικός – Απόλλων Μακρυχωρίου 2-1: