Στη θλίψη βυθίστηκε η οικογένεια του Μαγνησιακού από την απώλεια του Δημήτρη Μεταξά.
Η ανακοίνωση του συλλόγου:
ΦΤΩΧΟΤΕΡΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΤΟΥ Δ. ΜΕΤΑΞΑ
Φτωχότερη είναι από σήμερα η οικογένεια του Α.Σ.Β. Μαγνησιακός, αφού ένας δικός μας άνθρωπος δεν βρίσκεται πια στη ζωή. Ο Δημήτρης Μεταξάς, παλαίμαχος ποδοσφαιριστής και στη συνέχεια προπονητής, επί σειρά ετών παράγοντας και γενικότερα ακούραστος εργάτης τους ιστορικού μας συλλόγου απεβίωσε αφήνοντας δυσαναπλήρωτο κενό.
Ο πρόεδρος του Μαγνησιακού Κώστας Γκουγκουλιάς και τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου εκφράζουν την οδύνη τους για τον θάνατο του Δημήτρη Μεταξά και τα θερμά τους συλλυπητήρια στους οικείους του.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις