![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Δυνατές συγκινήσεις επιφύλαξε η τελευταία ημέρα των αγώνων στο καλοκαιρινό τουρνουά Ακαδημιών Ποδοσφαίρου “Πέτρος Τσακανίκας” που διεξήχθη στην περιοχή του Μαραθώνα Αττικής.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Την πρώτη θέση στην κατηγορία της κατέκτησε η ομάδα Παίδων (γεν. 1999-2000) της Νίκης Βόλου. Μετά από έναν συγκλονιστικό τελικό που κρίθηκε στα πέναλτι η Βολιώτικη ομάδα επικράτησε του Θησέα Νέας Μάκρης με 5-3 (κανονική διάρκεια 2-2). Τα τέρματα για τη Νίκη Βόλου σημείωσαν οι Ματθαίου και Σφοδυλιάς, ενώ τα πέναλτι εκτέλεσαν οι Νινιζόπουλος, Ματθαίου, Βουρδάκης, Δημουλάς και Τσιανάκας τα οποία ήταν όλα εύστοχα.
Οι Παμπαίδες (γεν. 2001-2002) της Νίκης Βόλου έφτασαν στον τελικό μετά από μία καλή πορεία στους αγώνες του ομίλου τους και αντιμετώπισαν την ομάδα του Πανιωνίου Νέας Σμύρνης. Η Αθηναϊκή ομάδα ήταν η νικήτρια με 2-0, με τους ποδοσφαιριστές της Νίκης Βόλου να τα δίνουν όλα σε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι.
Η αποστολή της Νίκης Βόλου επιστρέφει απόψε το βράδυ με κύπελλα και μετάλλια στις αποσκευές της αλλά και με πολλές καινούργιες εμπειρίες.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις