![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Η μεταγραφική ενίσχυση του Σαρακηνού συνεχίζεται με τελευταία μεταγραφικά αποκτήματα τους Δημήτρη Σατελιάν και Χρήστο Δημόπουλο, οι οποίοι αναμένεται να δυναμώσουν σημαντικά την επίθεση της ομάδας.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Ο Δημήτρης Σατελιάν επιστρέφει στον Σαρακηνό μετά από έναν χρόνο απουσίας κατά τον οποίο αγωνίστηκε με τη φανέλα της Α.Ε. Διμηνίου. Ο δυναμικός επιθετικός έχοντας εμπειρία χρόνων στα τοπικά πρωταθλήματα αναμένεται να δώσει λύσεις στην επιθετική γραμμή των ροσονέρι, ιδιαίτερα μετά την αποχώρηση του Δενελάβα.
Ο Χρήστος Δημόπουλος επέλεξε την ομάδα του Θανάση Ψαρόμπα να συνεχίσει την καριέρα του με τις πληροφορίες να αναφέρουν πως πρόκειται για πολύ ταλαντούχο ποδοσφαιριστή με ιδιαίτερη ευχέρεια στο σκοράρισμα. Ο 20χρονος φορ αγωνίζονταν στο Α’ Τοπικό Λάρισας όπου αγωνίστηκε με τα χρώματα της Προοδευτικής Ανάβρας έχοντας στο ενεργητικό του 14 τέρματα.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις