Φιλική νίκη για την Κ19 του ΝΠΣ Βόλος επί της Λαμίας (video)

Φιλική νίκη με 3-2 για την ομάδα Κ-19 του Βόλου, που υποδέχθηκε την αντίστοιχη ομάδα της Λαμίας, σε μια άτυπη ρεβάνς, αφού δώδεκα μέρες πριν οι δυο ομάδες είχαν αναμετρηθεί στο Λιανοκλάδι.
Η ομάδα του Στέφανου Ξηροφώτου ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με σκορ 3-0 χάρις στα όμορφα γκολ των Ρακή (24’), Μπάλλα (31’) και Μόλα (38’) ικανοποιώντας του αρκετούς φιλάθλους που παρακολούθησαν την αναμέτρηση.
Στην επανάληψη συνεχίστηκε η πίεση και η υπεροχή της ομάδας του Βόλου, όμως η ομάδα της Λαμίας ήταν αυτή που σκόραρε στο 70’ μειώνοντας αρχικά σε 3-1. Οι πολλές αλλαγές, η ζέστη και η κούραση των παιχτών και των δυο ομάδων είχαν σαν αποτέλεσμα να πέσει ο ρυθμός και το τελικό σκορ (3-2) να διαμορφώνεται στην τελευταία φάση του αγώνα.