![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Χωρίς προβλήματα συνεχίζεται η προετοιμασία της Νίκης Βόλου με στόχο η ομάδα να είναι πανέτοιμη για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος, στις 29 Σεπτεμβρίου, με αντίπαλο τον Θεσπρωτό, στο γήπεδο της Νέαπολης.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Το πρόγραμμα συνεχίζεται με διπλές προπονήσεις με τους παίκτες να ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις του Ισαάκ Χοβέ, ο οποίος προσπαθεί να περάσει τη φιλοσοφία του, τόσο στην αμυντική όσο και στην επιθετική λειτουργία της ομάδας.
Στις προπονήσεις επέστρεψε το απόγευμα ο Σάββας Κυριακίδης, που είχε σχετική άδεια από τη διοίκηση, ενώ σήμερα (05/09) επιστρέφει και ο Βασίλης Βοσνιάδης ο οποίος δικαιολογημένα απουσίασε τις δύο τελευταίες ημέρες.
Οι κυανόλευκοι θα δώσουν το δεύτερο φιλικό τους, την Κυριακή στις 6:00μ.μ. στο βοηθητικό του Πανθεσσαλικού, με αντίπαλο τον Θησέα Αγριάς που προετοιμάζεται για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Το φιλικό παιχνίδι θα κρίνει κατά πολύ την παραμονή ή όχι στην ομάδα κάποιων παικτών που δοκιμάζονται, ενώ η δυναμικότητα του αντιπάλου θα βοηθήσει να βγουν πιο ασφαλή συμπεράσματα για την αγωνιστική ετοιμότητα της ομάδας.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις