Νίκη με 4-1 του Διαγόρα Στεφ. στο φιλικό με Απόλλωνα Λ.

Ύστερα από πολύ καλή εμφάνιση ο Διαγόρας νίκησε με 4-1 στο Στεφανοβίκειο τον Απόλλωνα Λάρισας, ο οποίος αγωνίστηκε με την ομάδα Κ19 πλαισιωμένη με ορισμένους επαγγελματίες ποδοσφαιριστές.

Ο Αλαμάνης ήταν ο παίκτης που άνοιξε το σκορ στο 12’ όταν έκλεψε τη μπάλα από τον αντίπαλο τερματοφύλακα και μπήκε μαζί της στα δίχτυα (1-0). Στο 46’ ο Τανός έκανε το γύρισμα και ο Ζιάκας από το ύψος του πέναλτι έγραψε το 2-0. Δύο λεπτά αργότερα ο Κουβελάς τροφοδότησε τον Τανό, που από κοντά έκανε τρία τα γκολ του Διαγόρα. Το 4-0 ήρθε στο 60’ με ατομική ενέργεια και άψογο τελείωμα από τον Κουβελά. Οι Λαρισαίοι ήταν να μειώσουν στο 80ο λεπτό με τον Δρόσο σε 4-1.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Κουτσιρίμπας (50’ Πρίφτης), Καραμπούζης (75’ Ντάφος), Σπαθής, Αλεξίου, Πρασσάς, Σπ. Καραπλιάγκος (65’ Καλλιακούδας), Σιγαλάκος, Παπαγεωργίου (46’ Τανός), Καλύβας (46’ Ζιάκας), Κουβελάς, Αλαμάνης.