![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Ύστερα από πολύ καλή εμφάνιση ο Διαγόρας νίκησε με 4-1 στο Στεφανοβίκειο τον Απόλλωνα Λάρισας, ο οποίος αγωνίστηκε με την ομάδα Κ19 πλαισιωμένη με ορισμένους επαγγελματίες ποδοσφαιριστές.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Ο Αλαμάνης ήταν ο παίκτης που άνοιξε το σκορ στο 12’ όταν έκλεψε τη μπάλα από τον αντίπαλο τερματοφύλακα και μπήκε μαζί της στα δίχτυα (1-0). Στο 46’ ο Τανός έκανε το γύρισμα και ο Ζιάκας από το ύψος του πέναλτι έγραψε το 2-0. Δύο λεπτά αργότερα ο Κουβελάς τροφοδότησε τον Τανό, που από κοντά έκανε τρία τα γκολ του Διαγόρα. Το 4-0 ήρθε στο 60’ με ατομική ενέργεια και άψογο τελείωμα από τον Κουβελά. Οι Λαρισαίοι ήταν να μειώσουν στο 80ο λεπτό με τον Δρόσο σε 4-1.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Κουτσιρίμπας (50’ Πρίφτης), Καραμπούζης (75’ Ντάφος), Σπαθής, Αλεξίου, Πρασσάς, Σπ. Καραπλιάγκος (65’ Καλλιακούδας), Σιγαλάκος, Παπαγεωργίου (46’ Τανός), Καλύβας (46’ Ζιάκας), Κουβελάς, Αλαμάνης.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις