![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Σε συνεχείς επαφές και συζητήσεις με υποψήφιους μεταγραφικούς στόχους βρίσκεται η Νίκη Βόλου, εκμεταλλευόμενη την παράταση της προθεσμίας για μεταγραφές που έχει πάρει από την ΕΠΟ.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Οι κυανόλευκοι βρίσκονται μία ανάσα από την απόκτηση του Σωτήρη Μπαλάφα, ενός έμπειρου και ποιοτικού ποδοσφαιριστή με παραστάσεις μόνο από Α’ Εθνική τα τελευταία 14 χρόνια.
Η διοίκηση της Νίκης κινείται για την προσθήκη δύο με τριών ποδοσφαιριστών που θα αγωνίζονται σε όλες τις γραμμές. Ένας ποδοσφαιριστής που έχει μπει στο στόχαστρο των κυανολεύκων είναι ο Στέργιος Τσιμίκας. Ο 25χρονος μέσος αγωνίστηκε στο περσινό πρωτάθλημα με τη φανέλα του Α.Ο. Τρίκαλα, καταγράφοντας 17 συμμετοχές και τρία γκολ. Από το 2012 έως το 2018 ο Τσιμίκας ήταν παίκτης του Πανσερραϊκού έχοντας συνολικά 133 συμμετοχές και πέντε γκολ.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις