Αποκτά Πρίφτη ο Διαγόρας Στεφανοβικείου

Ο Δημήτρης Ερίντ Πρίφτης, όπως όλα δείχνουν θα αποκτηθεί από τον Διαγόρα Στεφανοβικείου και θα ενισχύσει την ομάδα στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Ο 28χρονος τερματοφύλακας αγωνίστηκε για 40 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο του φιλικού με τον Απόλλωνα Λάρισας, το οποίο έληξε με 4-1 για την ομάδα του Μιχάλη Ζιώγα.
Ο Πρίφτης γεννήθηκε στις 27-5-1991 και σε ηλικία 20 ετών έγινε επαγγελματίας στην ΑΕΛ, αφού για τρία χρόνια ήταν βασικός στην ομάδα Νέων των «βυσσινί». Σε επίσημο παιχνίδι φόρεσε μόνο μία φορά τη φανέλα της πρώτης ομάδας, στην περίοδο 2011-12 στη Φούτμπολ Λιγκ. Στο δεύτερο μισό της σεζόν 2012-13 πήγε στην Κύπρο και υπερασπίστηκε επτά φορές την εστία της Α.Ε. Πάφου, ομάδας της Α’ κατηγορίας. Ακολούθησαν τέσσερις σεζόν στη Φούτμπολ Λιγκ. Οι δύο ήταν με τον Τύρναβο, με 13 (2013-14) και 33 συμμετοχές (2014-15). Το 2015-16 έδωσε το «παρών» σε 18 ματς με τον Α.Ο. Χανιά, ενώ το 2016-17 μέτρησε 22 εμφανίσεις με την Αναγέννηση Καρδίτσας. Την τελευταία διετία έπαιξε στη Γ’ Εθνική και ήταν ο βασικός γκολκίπερ του Ο.Φ. Ιεράπετρας με 19 (2017-18) και 22 παιχνίδια (2018-19) στο ενεργητικό του. Συνολικά, μετρά 87 συμμετοχές στη Φούτμπολ Λιγκ, 41 στη Γ’ Εθνική και επτά στην Α’ Κύπρου.