Ο Μαρόπουλος στην Ιεράπετρα – Έχει …ξανασφυρίξει Νίκη

Τον Ο.Φ. Ιεράπετρας αντιμετωπίζει την Κυριακή 6 Οκτωβρίου στις 15:00 η Νίκη Βόλου, για την 2η αγωνιστική της Football League. Από την ΕΠΟ ορίστηκαν οι διαιτητές των αγώνων και το παιχνίδι των «κυανολεύκων» θα διευθύνει ο Νικόλαος Μαρόπουλος από την ΕΠΣ Μακεδονίας με βοηθούς τους Αντώνη Αναστασάκη (ΕΠΣ Χανίων) και Γιώργο Πετρίδη (ΕΠΣ Χίου). Ο Μανώλης Μανδαλενάκης θα είναι ο 4ος από το Ηράκλειο και παρατηρητής ορίστηκε ο Χαράλαμπος Μοιραδωράκης από την ΕΠΣ Πειραιά.

Έχει σφυρίξει Νίκη ο Μαρόπουλος

Ο Μαρόπουλος είναι στους πίνακες διαιτητών από την περίοδο 2013-14, ενώ φέτος έχει «σφυρίξει» ένα παιχνίδι Κυπέλλου, αυτό ανάμεσα στον Πανδραμαϊκό και τον Ιωνικό που βρήκε τους φιλοξενούμενους νικητές με σκορ 0-3. Ο διαιτητής από τη Θεσσαλονίκη έχει σφυρίξει μία φορά τη Νίκη Βόλου και συγκεκριμένα την περσινή αγωνιστική περίοδο διηύθυνε τον αγώνα Οικονόμος Τσαριτσάνης – Νίκη Βόλου 0-0.

Συνολικά έχει «σφυρίξει» στη καριέρα του σε 42 παιχνίδια από τα οποία 32 της Γ’ Εθνικής, έξι της Φούτμπολ Λιγκ και τέσσερα Κυπέλλου.