Στο δεύτερο ημίχρονο “καθάρισε” ο Αίας με Α.Ε. 2002

Ο Αίας ύστερα από ένα άγονο πρώτο ημίχρονο στο παιχνίδι με την Α.Ε. 2002 κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης να πετύχει τρία γκολ και να πάρει τη νίκη με 3-0. Το 1-0 έγινε στο 48’ όταν ο Κατσαβριάς κέρδισε πέναλτι και ο ίδιος το μετέτρεψε σε γκολ. Στο 66’ ο Αίας κέρδισε δεύτερο πέναλτι, αυτή τη φορά ο Μακανίκας ανατράπηκε μέσα στην περιοχή των φιλοξενουμένων και ο Αραπίτσας έγραψε το 2-0. Στο 88′ με ωραίο σουτ ο Κατσαβριάς διαμόρφωσε το τελικό 3-0.
ΑΙΑΣ: Χαλάτσης, Σιαμουρδάνης, Παπανικολόπουλος, Πλαβός, Μιχόπουλος, Χριστέλος, Δημητρίου (77′ Κ. Κατσαβριάς), Ευθ. Ξηροκώστας (65′ λ.τρ. Μακανίκας), Χειλάς (63′ Γ. Ξηροκώστας), Θ. Κατσαβριάς, Αραπίτσας (83′ Γ. Κωστούλας).
Α.Ε. 2002: Μητράκος, Βερντόβα, Ε. Γαλάνης, Σιγκέρης (46′ λ.τρ. Βεργοζήσης), Καλαϊτζίδης, Κόρδα (80′ Δ. Φιλίππου), Μ. Γαλάνης, Πολυχρόνου, Κουβαράς (70′ Τσιώμος), Στουμποβίκος, Τερλεξής.