Μεγάλο «διπλό» στην Αταλάντη για τον Θησέα Αγριάς

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Θησέα Αγριάς, ο οποίος επικράτησε με 1-2 της Αταλάντης σε παιχνίδι που διεξήχθη στο δημοτικό γήπεδο Αταλάντης για την 4η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Οι ποδοσφαιριστές του Λάκη Μπακάλη παρουσίασαν πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο και στα 90′ και πήραν δίκαια ένα πολύ σπουδαίο τρίποντο σε μία από τις δυσκολότερες έδρες του πρωταθλήματος.

Το σκορ άνοιξε στο 30′ (σ.σ. 0-1), με μακρινό σουτ του Ιωαννίδη, ο οποίος νίκησε από απόσταση των τερματοφύλακα των γηπεδούχων. Το 0-2 σημείωσε ο Οικονόμου με κοντινή κεφαλιά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (σ.σ. 45’+1′), ενώ το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Ζυγογιάννης στο 71′.

Σκόρερ: 71′ Ζυγογιάννης – 30′ Ιωαννίδης, 45’+1′ Οικονόμου.
Διαιτητής: Μπαλαχούτης (Πειραιά).
Βοηθοί: Γαρούφος (Πειραιά), Λιαμίρας (Θεσπρωτίας).
ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ: Κεφαλάς, Κυρίτσης, Διαμαντόπουλος (83’ Ε. Βαν Ντε Γουίχε), Γιαουπλάρι, Ιακωβίδης, Χατζησταμάτης, Πέτσης (87’ Σιώμος), Κοτζαθανάσης (66’ Ζαχαράκης), Βλάχος (84’ Μπόρας), Οικονόμου, Ιωαννίδης.