![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Μέλος του τεχνικού τιμ του Σαρακηνού αποτελεί ο Σωτήρης Πετσιμέρης. Ο Βολιώτης γυμναστής-προπονητής πρόσφατα αποχώρησε από τον Θησέα, με τον τεχνικό διευθυντή του Σαρακηνού, Θωμά Μακρή, να εισηγείται στη διοίκηση την πρόσληψη του Σωτήρη Πετισμέρη. Ο πρόεδρος του συλλόγου, Θεόδωρος Γκλαβίνης, αμέσως άναψε το «πράσινο φως» και μετά από συνάντηση που υπήρξε των τριών ανδρών επήλθε συμφωνία για συνεργασία.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Ο Σωτήρης Πετσιμέρης, ο οποίος σε όσες ομάδες έχει εργαστεί έχει προσφέρει έργο, αποτελεί προσωπική επιλογή του Θωμά Μακρή, ο οποίος γνωρίζει πολύ καλά την επαγγελματική του κατάρτιση, αλλά και την ισχυρή του προσωπικότητα, από την κοινή τους θητεία στον Ολυμπιακό Βόλου.
Ο Σαρακηνός ενισχύεται ακόμη περισσότερο, όσον αφορά το τεχνικό τιμ, με ένα και μοναδικό στόχο την άνοδο της ομάδας στη Γ’ Εθνική κατηγορία.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις