Πρωταγωνιστής ο Αντωνόπουλος στη νίκη του Μαγνησιακού στη Γατζέα με 2-1

Με ηγέτη και σκόρερ τον Αντωνόπουλο, ο Μαγνησιακός πέρασε νικηφόρα από τη Γατζέα, επικρατώντας με 2-1 της ΑΕ 2002. Παρά τις προσπάθειες και των δύο ομάδων στο πρώτο ημίχρονο γκολ δεν σημειώθηκε, με τον Τσιουρέλη του Μαγνησιακού να σημαδεύει το δοκάρι, στη μεγαλύτερη ευκαιρία των φιλοξενουμένων στο πρώτο…

…45λεπτο.
Στην επανάληψη ο Αντωνόπουλος στο 64′ άνοιξε το σκορ για τον Μαγνησιακό, ωστόσο, στο 81′ ο Κουβαράς ισοφάρισε σε 1-1 για την ΑΕ 2002. Ο Μαγνησιακός αντέδρασε και λίγο πριν τη λήξη του αγώνα, στο 89′, με τον Αντωνόπουλο και πάλι σκόραρε και πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς, δίνοντας συνέχεια στις επιτυχίες του.
ΑΕ 2002: Μητράκος, Σφέτσιος, Μπικοράρος, Παπαϊωάννου, Σταθόπουλος, Λάμπρου (80′ Κουβαράς), Στόικος, Βέργος, Μπένκα (60′ Μεϊντής), Φιλίππου (65′ Κόρδα).
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ: Παρκιώτης, Κρανιάς, Γκέρτσος, Βασιλείου, Προβιάς, Οικονόμου, Σιφνιώτης (70′ Καρακίτσιος), Τσιουρέλης, Αντωνόπουλος, Νιαώτης (91′ Κιπτίου), Τσιάνος (78′ Μπάλας).