![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Με άνεση πήρε το εισιτήριο για τη β’ φάση του Κυπέλου ΕΠΣΘ ο Άνθιμος Γαζής, επικρατώντας με 4-0 του Πηλέα στο βοηθητικό του ΕΑΚ Βόλου. Η νίκη της ομάδας του Γιώργου Καραμίχαλου επισκιάστηκε από τον τραυματισμό του Ευγένιου Σαραφίδη, ο οποίος χτύπησε στον τένοντα και διακομίσθηκε στο νοσοκομείο Βόλου, όπου και νοσηλεύεται στην ορθοπεδική κλινική.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Το σκορ για τον Άνθιμο Γαζή άνοιξε στο 21’ ο Τριχόπουλος με σουτ, ενώ στο 45’ έγινε το 2-0. Ο Κατσαρός εκτέλεσε πέναλτι, ο Μπέικος απέκρουσε και ο Παπαδόπουλος με κεφαλιά έγραψε το 2-0.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα δύο τέρματα. Στο 50’ ο Τριχόπουλος κέρδισε πέναλτι και ο Κατσαρός από την «άσπρη βούλα» έκανε το 3-0, ενώ ο Κίτσας με σουτ στο 62’ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις