Φιλική νίκη της Ρόδου επί της ΑΕΚ Β’ στο ΕΑΚ Βόλου

Φιλικό παιχνίδι με την ΑΕΚ Β‘ που θα αγωνιστεί στη Super League 2 έδωσε η ομάδα της Ρόδου που κατάφερε και να κερδίσει με σκορ 1-0 χάρη στο γκολ του Μαρσελίνιο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε υπό βροχή με την πρώτη καλή στιγμή να καταγράφεται στο 33′ με το Σταματελόπουλο να μην καταφέρνει να νικήσει το Γκίνη.

Η Ρόδος απείλησε ξανά με το Μίγγο λίγο αργότερα ενώ ο ίδιος παίκτης στην επανάληψη δημιούργησε μια ακόμα ευκαιρία που όμως δεν είχε ευτυχή κατάληξη.

Το γκολ της νίκης για τα «Ελάφια» ήρθε στο 66ο λεπτό. Ο Τσάβες έβγαλε για τον Σταματελόπουλο ο οποίος ανατράπηκε εντός περιοχής και η Ρόδος κέρδισε πέναλτι. Ο Μαρσελίνιο εκτέλεσε εύστοχα την εσχάτη των ποινών για το 1-0.

Έτσι, οι πράσινοι πήραν μια νίκη που αφήνει τις καλύτερες εντυπώσεις με την εικόνα του συλλόγου να είναι πάρα πολύ καλή.

ΡΟΔΟΣ: Ηλιάδης, Καψάλης, Σαάντο, Καραγεώργης, Εντιαγέ, Καψάλης, Μίγγος, Μαρσελίνιο, Αδαμάκης, Φερέιρα, Σταματελόπουλος.

Αγωνίστηκαν και οι: Τσάβες, Θεοδωράκης, Μαρτσάκης, Δελαπορτας, Μακρύδημήτρης, Ρέτσος, Βουργουτζής, Μπότος, Χύσι, Σουλάϊ, Ομάρ.