Ισοπαλία ανάμεσα σε Αχιλλέα και Άθλο

Ισόπαλοι με σκορ 2-2 αναδείχθηκαν ο Αχιλλέας Αχιλλείου και ο Άθλος Αλμυρού στο γήπεδο «Αποστόλης Πλασταράς» για την 11η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΘ. Τα τέσσερα γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Το σκορ για τον Αχιλλέα άνοιξε ο Χατζηγεωργίου στο 58΄. Μετά από περίπου δέκα λεπτά, οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με τον Κοντοβά. Ο Ξηροκώστας με πλασέ στο 77΄ έδωσε για πρώτη φορά στην αναμμέτρηση το προβάδισμα στον Άθλο, όμως στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Σπανός με πλασέ, διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΧΙΛΛΕΙΟΥ: Σχουλής, Μαλλιαρός, Διαμάντης (82΄ Νιφορόπουλος), Γάκας, Χασιώτης, Λάμπος, Τσεκούρας, Έρισον (82΄ Μόσχος), Χατζηγεωργίου (67΄ Τσιοκάρας), Σπανός, Μπεζάτης
ΆΘΛΟΣ ΑΛΜΥΡΟΥ: Μέμος, Γιαννακός, Τσεκρέζης (77΄ Νικογιάννης), Δημόπουλος, Κουτρογιάννης, Κουφογιάννης (62΄ Κοντοβάς), Καραδήμας, Φωτιάδης, Νικολάου, Δήμας, Ξηροκώστας