Ο Μαγνησιακός την πρόκριση, 2-0 τους Νέους Αθλητές

Ο Μαγνησιακός επικράτησε σήμερα (03/11), 2-0 των Νέων Αθλητών Νίκης, στο “Π. Μαγουλάς” και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΘ, όπου θα αντιμετωπίσει τον Πύρασο. Η αγχιαλίτικη ομάδα προκρίθηκε εις βάρος της ΑΕ 2002, της οποίας επικράτησε με σκορ 6-1.

Οκτώ ομάδες έχουν προκριθεί μέχρι στιγμής στη φάση των «16» του Κυπέλλου ΕΠΣΘ: Πύρασος, Ρήγας Φεραίος, ΦΘ Αγχίαλος, Δήμητρα, Διαγόρας, Αστέρας Ριζομύλου, ΑΠΟΒ και Μαγνησιακός.

Χωρίς σκορ έληξε το πρώτο μέρος παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων να φτάσουν με αξιώσεις στα αντίπαλα καρέ. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Κατσίφα στο 50′. Στις καθυστερήσεις ο Μαγνησιακός “σφράγισε” τη νίκη-πρόκριση με γκολ του Παπααστεργίου.

Ν.Α. Νίκης: Κοντοβάς, Αγκόλι (25’ Χρ. Μπούργος), Αλεξάνδρου (55’ Κόπανος), Συρταριώτης, Δεμερτζής, αναγνώστου, Μουλαϊμέρι, Πέτρου, Γιοβάνης, Κοσμίδης (70’ Σπυριδάκης), Στεργιόπουλος (70’ Βαλουξής).

Μαγνησιακός: Γρηγοριάδης, Δ. Κέκιας (65’ Γιαννούχος), Κρανιάς (65’ Παπαστεργίου), Τιμπλαλέξης (40’ λ.τρ. Ίμπρα), Τσαπέρος, Κατσίφας, Χρηστίδης, Τσιαντής (55’ Μάρκος), Ροδίτης, Μωυσίδης, Ι. Κέκιας.