![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Νικηφόρο ήταν το πρώτο παιχνίδι για τη γυναικεία ομάδα βόλεϊ της Νίκης Βόλου για το φετινό πρωτάθλημα Β Εθνικής. Το Σάββατο που μας πέρασε η ομάδα μας έπαιξε στο κλειστό Γυμναστήριο Νέας Ιωνίας με αντίπαλο την Άθληση Λάρισας και επικράτησε με σκορ 3-0 σετ ξεκινώντας με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα .
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Για τη Νίκη Βόλου αγωνίστηκαν (Γαλαζούλας) Σταυρινάκη, Γιαγκουνίδου, Λώλου, Σίμου, Τζικούλα, Καρατάσιου, Χαλκιά Ε., Κεφαλά, Μελιού, Δημητριάδη, Μουραντιάν, Κουφογεώργου, Ντουάκη και Τρίπυλα
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις