![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Πέθανε σήμερα τα ξημερώματα ο γνωστός ακτινολόγος του Βόλου, Δημήτρης Γεωργακόπουλος. Ο άτυχος άνδρας το τελευταίο διάστημα νοσηλεύονταν με κορωνοϊό στο Νοσοκομείο του Βόλου. Οι επιπλοκές που του προκάλεσε ο φονικός ιός ήταν μη αναστρέψιμες και σήμερα το πρωί άφησε την τελευταία του πνοή.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Ο Δημήτρης Γεωργακόπουλος διατηρούσε ακτινολογικό εργαστήριο στην οδό Σωκράτους και το είχε κλείσει λίγο πριν βγει στη σύνταξη.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις