![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Το διπλό του Βόλου μέσα στο “Κλ. Βικελίδης” ήταν αυτό που έκανε αίσθηση στους χθεσινούς αγώνες, αφού ο Άρης προερχόταν από μια μεγάλη νίκη επί της ΑΕΚ και η ψυχολογία του ήταν πολύ καλή, μόνο που, αυτό δεν φάνηκε μέσα στον αγωνιστικό χώρο…
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Όπως αναφέρει το sfina.gr, αυτός που πανηγύρισε τη μεγάλη νίκη της ομάδας του ήταν ο Αχιλλέας Μπέος, που έδωσε συγχαρητήρια σε όλους, αν και επειδή είναι ποδοσφαιρικός, είπε ότι η ομάδα του έπαιξε αμυντικά, έκανε δυο ευκαιρίε ςκαι έβαλε δυο γκολ, γι αυτό όμως που χάρηκε πολύ, είναι για το σκοράρισμα του Κορέα, τον οποίο απέκτησε ο Βόλος τον Ιανουάριο και είχε κάνει δηλώσεις ο δήμαρχος-πρόεδρος ότρι “θα δείτε τον παικταρά που έφερα, θα τρίβετε τα μάτια σας…”
Ο Κορέα μπήκε αλλαγή στο 67′ και έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για τον Βόλο, με το ωραίο γκολ στο 90′ που σφράγισε το διπλό επί του Άρη!
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις