![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Λίγες μέρες μετά τη γνωστοποίηση της παραίτησής του από τον πάγκο της ομάδας μπάσκετ του Ολυμπιακού Βόλου, ο Γιώργος Βλιώρας φαίνεται πως, τελικά, θα παραμείνει στον πάγκο των ερυθρολεύκων!
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του goalpost, ύστερα από αλλεπάλληλες και συνεχόμενες συζητήσεις και διεργασίες, όλες οι πλευρές, στα ενδότερα της ομάδας, θα προβούν στις απαραίτητες υποχωρήσεις, προκειμένου η απόλυτα επιτυχημένη συνεργασία, μεταξύ Βλιώρα και Ολυμπιακού Βόλου, να συνεχιστεί. Από τις τοποθετήσεις των διοικούντων και των καλαθοσφαιριστών του Ολυμπιακού, εξάλλου, θα μπορούσε εύκολα να εξαχθεί το συμπέρασμα πως η φυγή Βλιώρα από το “τιμόνι” της ομάδας θα μπορούσε να φέρει τριγμούς, στο πλαίσιο μίας εξαιρετικής, φετινής, αγωνιστικής προσπάθειας που γίνεται απ’ όλους στο τμήμα.
Αν ο προπονητής του Ολυμπιακού παραμείνει στο πόστο του, το κλίμα, εντός της ομάδας, θα παραμείνει οικογενειακό και η αγωνιστική απόδοση της ομάδας θα μείνει σε υψηλά στάνταρ, ώστε η βολιώτικη ομάδα να φέρει εις πέρας την αποστολή της παραμονής της στη Β’ Εθνική.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις