Ήττα για τις γυναίκες της Αργούς στην Καβάλα – Νίκη για τις κορασίδες

Μακριά από τον καλό της εαυτό η γυναικεία ομάδα της ΑΡΓΟΥΣ, γνώρισε την ήττα σήμερα στην Καβάλα από τον ΑΟΚ με 3-1 σετ, στον αγώνα της 6ης αγωνιστικής των play out, του πρωταθλήματος της  Α2 εθνικής κατηγορίας. Η βολιώτικη ομάδα δεν κατάφερε να βρει λύσεις, τόσο στον επιθετικό, όσο και στον αμυντικό τομέα, με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ με 2-0 σετ.

Η  αντίδραση της ΑΡΓΟΥΣ ήρθε στο 3ο σετ το οποίο κατέκτησε , αλλά  δεν είχε ανάλογη συνέχεια στο 4ο, όταν παρά το καλό της ξεκίνημα με 1-5, απανωτά λάθη, έδωσαν τη νίκη στην Μακεδονική ομάδα. Παρά την  ήττα η Αργώ παραμένει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και το επόμενο Σάββατο αντιμετωπίζει εντός έδρας τον ΑΣ ΓΑΙΑ ΔΡΑΜΑΣ.

Τα σετ: 25-17, 25-22, 23-25, 25-15)

ΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ: (Μπαλασάς Δ) Μπαρτντακτζιάν, Ιωαννίδου Α,  Γεωργιάδου Ελ, Γερακίνη Ι, Ρωσσιάδου Η,Καπούλα Άικ , Πάλλα Κ, Τσακιρίδου Μ, Κουλούρη Φ, Βατκάλη Στ, Deinega M, Παπαδοπούλου, Κουτσίκ Β, Βρεττού Μ

ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ: (Σταθόπουλος Ε, Φουρκιώτης Κ) Κασιούρα Β (11π/12λ), Κασιούρα Χ (3π/3λ), Στύλα Στ 3π/3λ),  Prokudina Polina (19π/19λ), Αγγέλη Μαρ (4π/6λ), Γερολυμάτου Ε (7π/6λ), Ξάνθη Π (5π/5λ), Αντωνοπούλου Μ (3λ),  Σταθοπούλου Μ, Νικολάου (1λ) Ε,Μαστρογιάννη Ασημ.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:

ΑΟ Καβάλας – ΑΣ Αργώ Βόλου 3-1 (25-17, 25-22, 23-25, 25-15)

Φοίνικας Αλεξανδρούπολης – ΑΣ Ασκληπιός 3-0 (25-20, 25-19, 25-22)

ΑΣ Γαία Δράμας – ΕΑ Λαρίσης 0-3 (10-25, 15-25, 23-25)

ΠΑΣ Ίκαρος – ΕΟ Σταυρούπολης 3-2 (25-22, 21-25, 25-15, 20-25, 15-10)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α1 ΕΣΠΕΚΕΛ

Σε εξ αναβολής παιχνίδι για το πρωτάθλημα κορασίδων Α1 Θεσσαλίας, που πραγματοποιήθηκε σήμερα στο κλειστό της Νέας Ιωνίας, η ΑΡΓΩ επικράτησε του ΑΣΚΛΗΠΙΟΎ ΤΡΙΚΆΛΩΝ με 3-0 σετ. Με τη νίκη αυτή η Αργώ ολοκλήρωσε την πρώτη φάση του πρωταθλήματος καταλαμβάνοτας τη δεύτερη θέση στη βαθμολογία και προκρίθηκε στη φάση των 8 , όπου θα διασταυρωθεί σε αγώνα νοκ άουτ με τον Αίαντα Μαλεσίνας.

Τα σετ: 25-11, 25-11,25-13

ΑΣ ΑΡΓΩ: (Σταθόπουλος Ε, Φουρκιώτης Κ) Σουντουλουμάκη Αγγ,Στύλα Σ, Τουτουτζόγλου Α, Γκέκα Τζ, Κασιούρα Χαρ,Κασιούρα Β, Σταθοπούλου Σοφ, Σκιαθίτη Ελ, Σπηλιώτη, Σταθοπούλου Μ, Παΐλα Μ, Μαυροφρυδάκη Ε, Γκαραγκάνη Ι, Κάλλη