Με το “δεξί” ο Ολυμπιακός Βόλου στα φιλικά, 3-1 τον Ρήγα Φεραίο

Ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν ο νικητής της φιλικής αναμέτρησης στο Βελεστίνο, με αντίπαλο τον Ρήγα Φεραίο.

Οι δύο προπονητές είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν διάφορους σχηματισμούς και πρόσωπα, σε μία περίοδο που οι δύο ομάδες βρίσκονται στο πρώτο 15ημερο της προετοιμασίας τους.

Το συγκρότημα του Σάκη Θεοδοσιάδη άνοιξε το σκορ μόλις στο 8’ με πλασέ του Κόλα. Στο 24’ ο Ολυμπιακός Βόλου διπλασίασε τα τέρματά του με σκόρερ τον Μυλωνά με το 0-2 ναι είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Ο Κόλα διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα στην επανάληψη στο 69′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, γράφοντας το 0-3, ενώ το τελικό 1-3 διαμορφώθηκε από τον Αγροκώστα στο 74ο λεπτο της φιλικής αναμέτρησης.

Ρήγας Φεραίος: Φώτος, Πούλιος, Χότζα, Σταματίου, Κριτσίνης, Πατσής, Γιαννιός, Τσιτσικλής, Γεωργακόπουλος, Σιμιτζής, Δ. Αγροκώστας.
Έπαιξαν και οι: Γιώργος Αγροκώστας και Γλάρος.

Ολυμπιακός Βόλου: Χαρχαλάκης, Λάμπος, Παπαϊωάννου, Ακριβόπουλος, Σκούρας, Σταμπουλής, Κόλα, Ψιάνος, Μυλωνάς, Διαμαντόπουλος, Κατσαγεωργίου.
Έπαιξαν και οι: Κοκκώνης, Γαλανόπουλος, Χατζηπλής, Θεοδωρόπουλος, Καμπέρης, Αναστασίου, Ντινιωτάκης, Καρατσώλης, Διαμαντόπουλος, Σκαμπαρδώνης.