![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Δε δυσκολεύτηκε ο ΓΣ Αλμυρού να νικήσει με 3-0 την Αγχίαλο στο “Αθ. Ραγάζος”, μειώνοντας τη διαφορά από την κορυφή στους τέσσερις βαθμούς, παραμένοντας αήττητος στο πρωτάθλημα.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Στο 6ο λεπτό ο Παναγιώτης Κοντοβάς με σουτ έγραψε το 1-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Το 2-0 ήρθε στο 71’ με προβολή του Μιχόπουλου. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 78’ όταν ο Χειλάς κέρδισε πέναλτι από τον Μαγιόγλου το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Αραπίτσας.
Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ: Κοντογεωργάκης, Μιχόπουλος, Τσαγιανίδης (76’ Θυμιόπουλος), Ντόντα, Χριστοφορίδης (76’ Λάμπος), Θεοδωρόπουλος (82’ Μαυρογέννης), Χειλάς (85’ Κυρίτσης), Καρράς, Αραπίτσας, Κοντοβάς, Κλουκουτάρας (82’ Μπασαγιάννης).
ΑΓΧΙΑΛΟΣ: Αλπάκης, Τσάκαλος, Σίμος (75’ Λαΐνας), Μαγιόγλου (78’ Καρατζούκου), Γούτσιος, Αποστολίδης, Χαλιμούρδας (69’ Σγατζής), Γιαννούχος (46’ Μωυσίδης), Δεμίρης (75’ Πάσχος), Πρίφτι, Δημακόπουλος.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις