Άνετα ο ΓΣ Αλμυρού 3-0 την Αγχίαλο

Δε δυσκολεύτηκε ο ΓΣ Αλμυρού να νικήσει με 3-0 την Αγχίαλο στο “Αθ. Ραγάζος”, μειώνοντας τη διαφορά από την κορυφή στους τέσσερις βαθμούς, παραμένοντας αήττητος στο πρωτάθλημα.

Στο 6ο λεπτό ο Παναγιώτης Κοντοβάς με σουτ έγραψε το 1-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Το 2-0 ήρθε στο 71’ με προβολή του Μιχόπουλου. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 78’ όταν ο Χειλάς κέρδισε πέναλτι από τον Μαγιόγλου το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Αραπίτσας.

Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ: Κοντογεωργάκης, Μιχόπουλος, Τσαγιανίδης (76’ Θυμιόπουλος), Ντόντα, Χριστοφορίδης (76’ Λάμπος), Θεοδωρόπουλος (82’ Μαυρογέννης), Χειλάς (85’ Κυρίτσης), Καρράς, Αραπίτσας, Κοντοβάς, Κλουκουτάρας (82’ Μπασαγιάννης).

ΑΓΧΙΑΛΟΣ: Αλπάκης, Τσάκαλος, Σίμος (75’ Λαΐνας), Μαγιόγλου (78’ Καρατζούκου), Γούτσιος, Αποστολίδης, Χαλιμούρδας (69’ Σγατζής), Γιαννούχος (46’ Μωυσίδης), Δεμίρης (75’ Πάσχος), Πρίφτι, Δημακόπουλος.