![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Η πειθαρχική επιτροπή της ΕΠΟ τιμώρησε με 15.000 ευρώ πρόστιμο τον Βόλο για τις δύο ανακοινώσεις που είχε βγάλει η ομάδα της Μαγνησίας κατά της διαιτησίας στον αγώνα της 17ης αγωνιστικής με αντίπαλο τον Ολυμπιακό.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Με πρόστιμο 15.000 ευρώ τιμώρησε η πειθαρχική επιτροπή της ΕΠΟ την ομάδα του Βόλου με αφορμή δύο ανακοινώσεις που είχε βγάλει η ομάδα της Μαγνησίας κατά της διαιτησίας στον αγώνα της 17ης αγωνιστικής (σ.σ. 8 Ιανουαρίου) με αντίπαλο τον Ολυμπιακό που είχε λήξει με τους “ερυθρόλευκους” να επικρατούν με 4-0.
Στην πρώτη ανακοίνωση, που είχε βγει πριν το ημίχρονο, στο Βόλο υποστήριζαν μεταξύ άλλων: “Αυτούς τους διαιτητές θέλετε, να είναι οι Φιλιππινέζες των μεγάλων”.
Ενώ στη δεύτερη με αφορμή ένα πέναλτι που είχε κερδίσει ο Ολυμπιακός ο Βόλος είχε βγάλει νέα ανακοίνωση και έκανε λόγο για “Μαριονέτες του συστήματος”.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις