Ελευθερόπουλος: “Ήμασταν κυρίαρχοι για περισσότερο από 60 λεπτά και φεύγουμε με άδεια χέρια”

Το μουδιασμένο ξεκίνημα που προήλθε κυρίως λόγω της αποχής της ομάδας από τις αγωνιστικές υποχρεώσεις για έναν μήνα και η αποβολή του Μπαχανάκ, έκριναν την αναμέτρηση του Λεβαδειακού με τη Νίκη, σύμφωνα με τις δηλώσεις του Δημήτρη Ελευθερόπουλου.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του προπονητή της Νίκης όπως αποδόθηκαν από το goalpost.gr:

“Δεν μπήκαμε καλά στα πρώτα 17-18 λεπτά, ήμασταν επηρεασμένοι από την αποχή, είχαμε να παίξουμε έναν μήνα ακριβώς. Προηγήθηκε ο Λεβαδειακός, από ‘κει και πέρα ήμασταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο, μέχρι την αποβολή, κυριαρχήσαμε. Χάσαμε αρκετές ευκαιρίες, είχαμε συντριπτική κατοχή μπάλας.

Μετά την αποβολή του Πάτρικ (σ.σ. Μπαχανάκ) ήταν πολύ δύσκολα για εμάς γιατί ήμασταν και μ’ έναν παίκτη λιγότερο.

Είναι κρίμα γιατί για περισσότερο από 60 λεπτά παίξαμε πολύ καλό ποδόσφαιρο, ήμασταν κυρίαρχοι στον αγωνιστικό χώρο, είχαμε μεγάλη αυτοπεποίθηση με την μπάλα και τελικά φεύγουμε με άδεια χέρια.

Προχωράμε, πρέπει γρήγορα να μπούμε στο επόμενο παιχνίδι, το οποίο είναι ένα πάρα πολύ δύσκολο παιχνίδι στην Κοζάνη”

Για το παιχνίδι Κυπέλλου με τον Λεβαδειακό: “Είναι ένας θεσμός που είναι τελείως διαφορετικός. Αυτή τη στιγμή μας απασχολεί ο αγώνας πρωταθλήματος με την Κοζάνη και μετά θα σκεφτούμε το Κύπελλο”