NL1/2ος όμιλος: Ήττα για τη Νίκη στην Καισαριανή | Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Επόμενη

Την ήττα με σκορ 78-68 γνώρισε η Νίκη Βόλου από την Νήαρ Ηστ στην Καισαριανή, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου, για το πρωτάθλημα της NL1.

Οι Βολιώτες ήταν ανταγωνιστικοί στο πρώτο δεκάλεπτο και κράτησαν τη διαφορά στους 10 στο πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι ξέφυγαν με 16 στην τρίτη περίοδο και παρά την προσπάθεια της Νίκης να επανέλθει στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι πήραν το ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 78-68.

Νήαρ Ηστ-Νίκη Βόλου 78-68

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Πετράκης Γεωργ., Τσικριτσάκη

Δεκάλεπτα: 22-21, 47-37, 65-49, 78-68

Νήαρ Ηστ (Καραμπάς): Δέγλας 5 (1), Δημητρίου 17, Καραχάλιος 15, Γιανναλέτσος 6, Καρυστινός 8 (1), Κουπίδης 11 (1), Αουτερβάαλ 3 (1), Ζήρος 11 (3), Τηλιόπουλος 2, Σπανός, Φουστέρης, Τσάμης.

Νίκη Βόλου (Γκουγκουτούδης): Βρεττάς 15 (2), Βλαχογιάννης 9 (1), Κουτίνας 11 (1), Κωστούλας 14 (1), Κρίπσι 7, Γυφτάκης 1, Σουκέρας 6 (1), Μπουντούρης 5, Μισαηλίδης, Στύλας.

11) Πρωτέας Γρεβενών 18 1033-1284 -251

*Πανελλήνιος, Βίκος Ιωαννίνων ΝΕΟ Ληξουρίου και Τρίκαλα Basket έχουν έναν αγώνα λιγότερο.
**Εκκρεμεί ο αγώνα Αίολος Αγυιάς-Πανελλήνιος.
***Αίολος Αγυιάς, ΓΣ Σοφάδων, ΝΕΟ Ληξουρίου, Εθνικός Λειβαδιάς, Τρίκαλα Basket, Εθνικός Πειραιά και Πρωτέας Γρεβενών έχουν κάνει το ρεπό τους.