Μπράτσος: «Αξίζαμε κάτι καλύτερο από την ισοπαλία…»

Ο τεχνικός της Κηφισιάς Κώστας Μπράτσος θεωρεί ότι η ομάδα του έπρεπε να πάρει κάτι παραπάνω από τον αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης από τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η Κηφισιά πήρε την ισοπαλία στην Τρίπολη (3-3) αλλά ο Κώστας Μπράτσος δήλωσε «λυπημένος» από το τελικό σκορ.

Οι δηλώσεις του τεχνικού της ομάδας των βορείων προαστίων στην κάμερα της Nova.

«Σίγουρα αξίζαμε κάτι καλύτερο γιατί προηγηθήκαμε δύο φορές και δεν το διαχειριστήκαμε σωστά, ίσως μείναμε ενεργειακά και από άποψης νοοτροπίας στο προηγούμενο παιχνίδι, αυτό μας κόστισε. Μας δόθηκαν οι συνθήκες, προηγηθήκαμε δύο φορές, από εκεί και πέρα δεν είχαμε τη δυναμική για να κρατήσουμε περισσότερο τη μπάλα και να μπορέσουμε να γίνουμε επικίνδυνοι και με τη μπάλα εκτός από τις στατικές φάσεις στις οποίες σκοράραμε.

Στο β’ ημίχρονο αλλάξαμε τελείως τη νοοτροπία μας, μπήκαμε για να παίξουμε να γυρίσουμε το παιχνίδι, ισοφαρίσαμε και αν κρίνω και από την ευκαιρία του Μπιφουμά μπορούμε να είμαστε λυπημένοι. Κρατάω τη νοοτροπία νικητή και τη μαχητικότητα που έδειξαν τα παιδιά στο β’ ημίχρονο. Αυτό που έγινε στο α’ ημίχρονο θα πρέπει να το διορθώσουμε».