![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Η απόφαση της ΕΠΟ να διεξαχθεί ο τελικός Κυπέλλου Παναθηναϊκός-Άρης κεκλεισμένων των θυρών προκάλεσε την έντονη αντίδραση του Θόδωρου Καρυπίδη. Ο ισχυρός άνδρας των Θεσσαλονικέων χαρακτήρισε… κοροϊδία την πρόσκληση σε σύσκεψη αφού εξ αρχής δεν υπήρχε περίπτωση να αλλάξει η απόφαση της ομοσπονδίας, ενώ έφερε σε αντιδιαστολή την διεξαγωγή του τελικού Conference League τέσσερις μέρες αργότερα στην OPAP Arena, με χιλιάδες οπαδούς του Ολυμπιακού και της Φιορεντίνα.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
«Κοροϊδευόμαστε! Τι ήρθαμε να κάνουμε εδώ; Δηλαδή οι Ολυμπιακοί με τι θα πάνε στη Νέα Φιλαδέλφεια που είναι δύσκολα προσβάσιμη; Με υποβρύχιο; Αν θέλετε να πάτε τον τελικό στο ΟΑΚΑ, πείτε το τώρα!», είπε φανερά εκνευρισμένος ο Θόδωρος Καρυπίδης, που νωρίτερα είχε προτείνει να καλύψουν οι φιναλίστ και ο Δήμος Βόλου τα έξοδα για τις κάμερες ασφαλείας στο Πανθεσσαλικό.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις