![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Το μεγάλο ντέρμπι του Άρη με τον ΠΑΟΚ, που θα κρίνει αν ο «δικέφαλος του Βορρά» ή η ΑΕΚ θα πάρει τον φετινό τίτλο, πλησιάζει, με την ποδοσφαιρική φίλαθλη γνώμη να περιμένει με κομμένη την ανάσα το φινάλε του πιο συγκλονιστικού πρωταθλήματος όλων των εποχών. Η Θεσσαλονίκη, φυσικά, ζει και αναπνέει για τη μεγάλη αναμέτρηση του «Κλ. Βικελίδης».
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Στην πόλη, εξάλλου, βρίσκεται και ο Δημήτρης Μελισσανίδης για προσωπικές του υποθέσεις, με την παρουσία του να μην περνάει απαρατήρητη.
Το βράδυ της Παρασκευής (17/05), λοιπόν, φίλοι του ΠΑΟΚ διέσχισαν με μηχανάκια τη Λεωφόρο Νίκης, φωνάζοντας συνθήματα εναντίον του ισχυρού άνδρα της ΑΕΚ κάτω από το ξενοδοχείο του.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις