![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Μπαίνουν τίτλοι τέλους στη συνεργασία της ΑΕΚ με τους Σιντιμπέ και Φαν Βέερτ.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Τα συμβόλαιά τους -έπειτα από δύο χρόνια παραμονής- λήγουν τέλη Ιουνίου και δεν πρόκειται να ανανεωθούν. Αμφότεροι είναι ελεύθεροι να αναζητήσουν τον επόμενο σταθμό της καριέρας του, καθώς δεν σκοπεύει η Ένωση να κάνει πρόταση για να τους κρατήσει.
Ο Γάλλος μπακ (παγκόσμιος πρωταθλητής το 2018 με τους «τρικολόρ») πραγματοποίησε 42 συμμετοχές, τις οποίες συνδύασε με δύο γκολ, ενώ ο πρώην φορ του Βόλου 24 εμφανίσεις με επτά τέρματα.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις