![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Σε αναμέτρηση που έγινε το απόγευμα της Κυριακής, στο γήπεδο της Αγ. Παρασκευής, που θα αποτελεί την έδρα της ομάδας των Μελισσατίκων,
ο Άρης ως τυπικά φιλοξενούμενος επικράτησε της Δάφνης με 4-0, πετυχαίνοντας δυο τέρματα σε κάθε ημίχρονο. Έτσι πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΘ, δείχνοντας…
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
πανέτοιμος και για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος την επόμενη εβδομάδα.
Από την άλλη πλευρά, η Δάφνη που είναι μια νέα ομάδα, βρίσκεται ακόμα σε φάση προετοιμασίας, με προσανατολισμό να είναι έτοιμη στη έναρξη του πρωταθλήματος της, στις 8-9 Οκτωβρίου.
Το σκορ άνοιξε ο Ίμπρα (8′), το 2-0 έκανε ο Νούσιας (19′), το 3-0 σημειώθηκε από τον Αποστολίδη (65′), ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Ντ. Σιαμέτης λίγο πριν τη λήξη του αγώνα
ΑΡΗΣ: Κουρίτας, Τσίρος, Γούτσιος, Γκοτσόπουλος, Στεργιόπουλος (46′ Καρακάσης), Παλάντζας (70′ Σιαμέτης), Τσιαντής, Ίμπρα (46′ Γκάγκας), Αποστολίδης, Μερμίγγης, Νούσιας.
ΔΑΦΝΗ: Αλπάκης, Γκιάστας, Λουκάς (67′ Φιλοσόγλου), Μπαλτζάκης (46′ Τσιτσιρίκης), Μαγιόγλου, Αυλογιάρης, Τσαρέλας, Μασούρας, Ευαγγελός, Παπαστεργίου, Λαρίσης (58′ Δεμερτζής).
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις