Πρώτη απώλεια βαθμών για τον Πύρασο, 1-1 με Ακρόπολη στην Αγχίαλο

Στραβοπάτημα εντός έδρας για τον Πύρασο, το απόγευμα της Κυριακής στην Αγχίαλο, καθώς παραχώρησε ισοπαλία στην Ακρόπολη Σέσκλου με σκορ 1-1, σε ένα αγωνιστικό χώρο που δυσκόλευε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών…

Η ομάδα του Στ. Αρσένου υποχώρησε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, όπου συγκατοικεί με το Διαγόρα, τον οποίο θα αντιμετωπίσει την επόμενη αγωνιστική στο Στεφανοβίκειο.
Για την ομάδα του Β. Τάχου τρέχει ένα εκπληκτικό σερί από την περσινή περίοδο, το οποίο θέλει την Ακρόπολη αήττητη, για είκοσι εννιά αγώνες!
Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στην Αγχίαλο δεν είχε κάτι ιδιαίτερο, καθώς δεν υπήρχαν φάσεις. Αντίθετα στο δεύτερο ημίχρονο με τις προσπάθειες των είκοσι δυο ποδοσφαιριστών να είναι πολύ πιο έντονες, δημιουργήθηκαν ευκαιρίες εκατέρωθεν, από τις οποίες θα μπορούσε να έχει διαμορφωθεί διαφορετικό σκορ.
Το 1-0 έγινες στο 70′ από πάσα του Σφάκα και πλασέ του Σώμου από κοντά, που ουσιαστικά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα. Η ισοφάριση ήρθε για τους φιλοξενούμενους με σουτ του Τσουκάλη.
ΠΥΡΑΣΟΣ: Τσιλίγκος, Ρουκάς (89′ Χατζητρακόσιας), Βαν ντε Γουίχε, Μαλισσόβας, Κοτζαθανάσης, Τανάγιας, Μπασδάνης, Αντζούρης, Σιώμος (81′ Μπούτλας), Κατής, Σφάκας

ΑΚΡΟΠΟΛΗ: Ανατολής, Τ. Τσούτσας, Πασσιάς, Φ. Φώτου, Χάνος (62′ λ.τρ. Ν. Αξιώτης), Στ. Αξιώτης (80′ Τσάμης), Τσουκάλης, Τ. Κολυμήτρας, Παγώνης (72′ Τριχόπουλος), Μόσιος, Μιχολίτσης