Εντυπωσιακή η Δήμητρα “σάρωσε” με 6-1 τον Ηρακλή Α.Θ.

Χωρίς να… ιδρώσει η Δήμητρα νίκησε με 6-1 εκτός έδρας τον Ηρακλή Αγίων Θεοδώρων. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ο Γιώργος Γιάννης. Ο 25χρονος Αλμυριώτης επιθετικός στην πρώτη φετινή εμφάνισή του πέτυχε χατ-τρικ (58′, 65′, 83′), ενώ ήταν δημιουργός του πέμπτου τέρματος της Δήμητρας.

Για τους «πράσινους» σκόραραν επίσης ο Χατζέλας (6′), ο 14χρονος Στέλιος Τιμπλαλέξης ο οποίος επίσης έκανε ντεμπούτο και ο Κακλιάς (80′), ενώ οι Καρατέεβ και Γκαρνίδης είχαν δοκάρια στο α’ ημίχρονο. Το γκολ της τιμής για τους Ηρακλειδείς σημείωσε ο Νίκος Δαγκούλης με προβολή στο 74ο λεπτό.
ΗΡΑΚΛΗΣ: Ραμανδάνης, Κ. Μουζουράκης (46′ Ευαγ. Αργυρίου), Ράπτης (75′ Στ. Κραβαρίτης), Τσιγαρίδας, Βαλωμένος, Παππάς, Ηλ. Αλπίτσης, Ν. Δαγκούλης, Ι. Αργυρίου, Κ.Ν. Μαλλιαρός (70′ Μακρής), Κωτούλας.
ΔΗΜΗΤΡΑ: Σαρρής, Τσέργας, Μπαράκου, Δάρας (57′ Σπ. Γκάμπας), Καρατέεβ, Βούλγαρης (68′ Μπίνας), Τιμπλαλέξης (62′ Γαλατσίδας), Κακλιάς, Γκαρνίδης, Χατζέλας, Γιάννης.