![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Φιλικό με την Παναχαϊκή είναι κοντά να κλείσει η Νίκη Βόλου, με το μόνο που απομένει να οριστεί είναι η ημερομηνία διεξαγωγής. Οι διοικούντες των δύο ομάδων βρίσκονται σε επαφή τις τελευταίες ώρες ώστε να ρυθμίσουν τις τελευταίες λεπτομέρειες και να προβούν στις αντίστοιχες ανακοινώσεις.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Η πρώτη ημερομηνία που έπεσε στο «τραπέζι» είναι για τις 15/9, σε περίπτωση που δεν διεξαχθούν οι αγώνες Κυπέλλου. Αν οι αγώνες Κυπέλλου πραγματοποιηθούν κανονικά πιθανόν να… …αναζητηθεί νέα ημερομηνία αφού ο στόχος και των δύο ΠΑΕ είναι αυτό το φιλικό να διεξαχθεί.
Το γήπεδο που θα φιλοξενήσει την πολύ ενδιαφέρουσα φιλική αναμέτρηση θα είναι η έδρα της βολιώτικης ομάδας, το Πανθεσσαλικό στάδιο.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις