![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Μετά από ένα κακό πρώτο σαρανταπεντάλεπτο η Νίκη βρίσκεται πίσω στο σκορ με αυτογκόλ του Γκότοβου από το 2ο λεπτό του αγώνα, όταν μετά από ασυνενοησία των δύο κεντρικών αμυντικών της βολιώτικης ομάδας η μπάλα κατέληξε στο βάθος της εστίας του Μάνου Αποστολίδη. Οι “Βολιώτες” προσπάθησαν να αντιδράσουν, χωρίς όμως αποτέλεσμα, καθώς ο Πιερικός κατάφερε να περιορίσει τα ατού της Νίκης στο ελάχιστο, κρατώντας σχετικά εύκολα ανέπαφη την εστία του. Το ντεπούτο με την κυανόλευκη φανέλα έκανε ο Ανιέτε, ο οποίος… …πήρε φανέλα βασικού. Ο Ισπανός ήταν κινητικός όμως δεν κατάφερε να ξεχωρίσει στη γενικά μέτρια εμφάνιση των παικτών του Παναγιώτη Τζαναβάρα στο πρώτο μέρος της φιλικής αναμέτρησης με την ομάδα της Πιερίας.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
*Θα ακολουθήσει αναλυτικό ρεπορτάζ μετά το τέλος της αναμέτρησης
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις