![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
«Καρφωμένοι» μπροστά στους τηλεοπτικούς τους δέκτες ήταν οι Αμερικανοί τηλεθεατές για τον έβδομο τελικό ανάμεσα σε Ρόκετς και Ουόριορς, με αποτέλεσμα να προκύψει η δεύτερη μεγαλύτερη τηλεθέαση όλων των εποχών.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Η αμφίρροπη σειρά για τον δεύτερο φιναλίστ της Δυτικής Περιφέρειας ανάμεσα στις «ρουκέτες» και τους «πολεμιστές» καθήλωσε μερικά εκατομμύρια φίλους του μπάσκετ με αποτέλεσμα σύμφωνα με τις μετρήσεις να καταγραφεί η δεύτερη μεγαλύτερη τηλεθέαση στην ιστορία του ΝΒΑ, όσον αφορά την καλωδιακή τηλεόραση.
Συγκεκριμένα, το παιχνίδι το οποίο καλύφθηκε από το ΤΝΤ έλαβε μερίδιο 10.3% από την συνολική τηλεθέαση και βρέθηκε στην δεύτερη θέση, μόνο πίσω από τον έβδομο τελικό της Δύσης το 2016 ανάμεσα σε Οκλαχόμα και… Γκόλντεν Στέιτ.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις