Βροχή τα γκολ στο Olimpico

Το περασμένο Σάββατο (14/2, 15:00), στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής για το Ανεπίσημο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου, ο Καραϊσκάκης επικράτησε του Perfect 103,3 με σκορ 6-2. Το παιχνίδι διεξήχθη στις εγκαταστάσεις του Olimpico Sport Club. Ο Perfect αν και βρέθηκε μπροστά στο σκορ…

…δεν κατάφερε να πάρει ούτε το βαθμό της ισοπαλίας. Ο Καραϊσκάκης ήταν πιο ουσιαστικός στο παιχνίδι του και δεν ανέτρεψε απλώς της εις βάρος του κατάσταση από το πρώτο ημίχρονο, αλλά εξασφάλισε και διαφορά ασφαλείας (4-1 έληξε το πρώτο ημίχρονο) για τη συνέχεια του παιχνιδιού. Το δεύτερο ημίχρονο, είχε μία γεύση από το πρώτο. Ο Perfect προσπαθούσε να πιέσει, αλλά παρουσίαζε έλλειψη συγκέντρωσης, ιδιαίτερα στην τελική προσπάθεια. Από την άλλη, η ομάδα του Καραϊσκάκη, έδωσε περισσότερη βάση στην άμυνά της και προσπάθησε να εκμεταλλευτεί τις κόντρα επιθέσεις. Ο Καραϊσκάκης με τα δύο ακόμη τέρματα που πέτυχε στο δεύτερο μέρος, έφτασε σε μία άνετη νίκη (6-2) απέναντι στην ομάδα του Perfect (πέτυχε άλλο ένα τέρμα στο δεύτερο ημίχρονο).