Πρωτιά για την κολύμβηση της Νίκης Βόλου στο Πανελλήνιο ΠΠ-ΠΚ Α’- Β’

Με τη Νίκη Βόλου να συγκεντρώνει την μεγαλύτερη βαθμολογία και να αναδεικνύεται πρώτη στη συνολική κατάταξη των σωματείων με 291 βαθμούς, ολοκληρώθηκε με επιτυχία στο Βόλο το τετραήμερο 6-9 Ιουλίου το πανελλήνιο πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚ Α’- Β’.

Οι αθλητές και οι αθλήτριες του τμήματος κολύμβησης της Νίκης Βόλου, εκτός από μετάλλια κατέγραψαν πολύ καλούς χρόνους στα κολυμβητικά αγωνίσματα, αποδεικνύοντας για ακόμη μία φορά τη σπουδαία δουλειά που υλοποιούν προπονητές και μέλη της Διοίκησης του Συλλόγου.

Τα μετάλλια που έλαβαν οι αθλητές και οι αθλήτριες ανά ημέρα:

Πέμπτη 6 Ιουλίου

Η Μαρία Χατζηευφραιμίδου 1η θέση στα 400μ. μικτή ατομική, παγκορασίδων Α’.
Η Χαρούλα Τσαλούχου 1η θέση στα 800,. Ελεύθερο – παγκορασίδων Β’.
Ο Αλέξανδρος Μαρίτης 1η θέση στα 400μ. μικτή ατομική – παμπαίδων Α’.
Ο Ιωάννης Κοντοβάς 1η θέση στα 1.500μ. ελεύθερο – παμπαίδων Α’
Η Μαρίνα Χατζηευφραιμίδου 2η θέση στα 400μ. μικτή ατομική – παγκορασίδων Β’.

Παρασκευή 7 Ιουλίου

Βασιλική Βασιλοπούλου 2η θέση στα 100μ. ελεύθερο – παγκορασίδων Α’
Λάζαρος – Παναγιώτης Γκέκας 2η θέση στα 200μ. ύπτιο – παμπαίδων Α’
Ιωάννης Κοντοβάς – Δημήτρης Αναστασάκης – Στυλιανός – Αγιώτης – Αλέξανδρος Μαρίτης 2η θέση στα 400×100μ. ελεύθερο – παμπαίδων Α’
Χαρούλα Τσαλούχου – Κωνσνταντίνα Αραμπόγλου – Μαρίνα Χατζηεφραιμίδου – Ακριβούση Σταματία 3η θέση Στα 400×100μ. ελεύθερο – παγκορασίδων Β’
Βάια Μεριστούδη 3η θέση στα 200μ. ύπτιο – παγκορασίδων Α’

Σάββατο 8 Ιουλίου

Μαρίνα Χατζηεφραιμίδου 1η θέση στα 200μ. πεταλούδα Παγκορασίδων Β’
Χαρά Τσαλούχου 1η θέμα στα 400μ. ελεύθερο παγκορασίδων Β’
Λάζαρος Γκέκας 1η θέση στα 50μ Παμπαίδων Β’
Βασιλική Βασιλοπούλου 2η θέση στα 50μ. ελεύθερο Παγκορασίδων Α’
Μαρία Χατζηεφραιμίδου 2η θέση στα 200μ. πεταλούδα Παγκορασίδων Α’
Γιάννης Κοντοβάς 2η θέση 400μ. ελεύθερο Παμπαίδων Α’
Βασιλική Βασιλοπούλου – Σταυρούλα Χατζηεφραιμίδου – Σταυρούλα Κοττά – Μαρία Χατζηεφραιμίδου 2η θέση στα 4Χ200 ελεύθερο Παγκορασίδων Α’
Αλέξανδρος Μιαρίτης – Δημήτρης Αναστασάκης – Ιωάννη Ιωαννίδης – Ιωάννης Κοντοβάς 2η θέση στα 4Χ200 Παμπαίδων Α’

Κυριακή 9 Ιουλίου

Τσαλούχου Χαρά 1η θέση στα 200μ. ελεύθερο Παγκορασίδων Β’
Λάζαρος Γκέκας 1η θέση στα 100μ. πεταλούδα Παμπαίδων Β’
Μαρίνα Χατζηεφραιμίδου 1η θέση στα 100μ. πεταλούδα Παγκορασίδων Α’
Μαρία Χατζηεφραιμίδου 2η θέση στα 200μ. μικτή ατομική Παγκορασίδων Α’
Γιάννης Κοντοβάς 2η θέση στα 200μ. ελεύθερο Παμπαίδων Α’
Δημήτρης Αναστασάκης – Στυλιανός Αγιώτης – Ιωάννης Κοντοβάς – Αλέξανδρος Μιαρίτης 2η θέση στα 4Χ100 μικρή ομαδική Παμπαίδων Α’
Αλέξανδρος Μιαρίτης 3η θέση στα 200μ. μικτή ατομική Παμαίδων Α’
Σταματία Ακριβούση – Κωννσταντίνα Αράμπογλου – Μαρίνα Χατζηεφραιμίδου – Χαρούλα Τσαλούχου 3η θέση στα 4×100μ μικτή ομαδική Παγκορασίδων Β’
Βάια Μεριστούδη – Μαρία Γκάγκα – Μαρία Χατζηεφραιμίδου – Βασιλική Βασιλοπούλου 3η θέση στα 4×100μ μικτή ομαδική Παγκορασίδων Α’

age