Football League (24η αγ.): Αποτελέσματα / βαθμολογία

Τέλος στο αήττητο σερί της Παναχαϊκής έβαλε ο ΑΟΧ Κισσαμικός που πέρασε… αέρα από την Πάτρα, επικρατώντας με 3-1. Μάλιστα, αυτή ήταν η πρώτη ήττα των Αχαιών στο πρωτάθλημα από τα μέσα Γενάρη, όταν είχαν χάσει από τον Βόλο. Έτσι, δεν συνδυάστηκε με θετικό πρόσημο το ντεμπούτο του Σάκη Τσιώλη στην ομάδα της Πάτρας.

Ο Κάσσος στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ, ενώ ο Αρναρέλης στο 52’ έβαλε τις βάσεις για ένα σπουδαίο διπλό. Τον θρίαμβο για τον ΑΟΧ, ολοκλήρωσε με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Κάσσος στο 73ο λεπτό.

Η νίκη του ΑΟΧ, ήταν… δώρο στον Πλατανιά που μετά την ήττα των Πατρινών, ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Η ομάδα των Χανίων σκόρπισε τη Σπάρτη, επικρατώντας με 7-0 στα Περιβόλια. Χατ-τρικ πέτυχε ο Λουκίνας για τους Κρητικούς!

Σταθερά στη δεύτερη θέση διατηρήθηκε ο Απόλλων Λάρισας που ξεπέρασε το εμπόδιο του Απόλλωνα Πόντου επικρατώντας με 3-1, ενώ με το ίδιο σκορ ξεπέρασε το εμπόδιο του Αιγιανιακού ο Εργοτέλης.