Στην παράταση η Σκόπελος απέκλεισε τη Σκιάθο

Το μοναδικό παιχνίδι για την πρώτη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΘ, το οποίο κρίθηκε στην παράταση ήταν το ντέρμπι των Σποράδων, στο οποίο η Σκόπελος έκανε την έκπληξη και απέκλεισε τη Σκιάθο με 1-0. Το γκολ που έδωσε την πρόκριση στη Σκόπελο στους «16» της διοργάνωσης σημείωσε με κεφαλιά ο Χρυσάνθης στο 116’. Η Σκιάθος έχασε σπουδαία ευκαιρία για να πάρει το ματς, καθώς στο 35’ έχασε πέναλτι με τον Χισάι, με τον τερματοφύλακα Ταλαδιανό να αποκρούει τη μπάλα. Μάλιστα ο Χισάι άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες, καθώς ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου μέρους αντίκρυσε την κόκκινη κάρτα για χτύπημα αντιπάλου. Στο 85’ έμεινε με δέκα παίκτες και η Σκόπελος, μετά την αποβολή του Γεωργίου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

φωτό: εφημερίδα Σποράδες