Σ. Αρσένος: Οι παίκτες μου αδικούν τους εαυτούς τους

Ο προπονητής του ΓΣ Αλμυρού, Στέλιος Αρσένος, στις δηλώσεις του για το παιχνίδι με τον Διγενή Νεοχωρίου, στο οποίο ο ΓΣΑ παραχώρησε ισοπαλία με σκορ 1-1 τόνισε τα εξής:
«Δυστυχώς δεν καταφέραμε να πάρουμε τη νίκη. Είχαμε πολύ κακό πρώτο ημίχρονο που μας στέρησε τους βαθμούς της νίκης, εκεί έχω παράπονο από τους παίκτες μου γιατί δώσαμε δικαίωμα στον αντίπαλο να δημιουργήσει καταστάσεις. Στο δεύτερο μέρος, αλλάξαμε σύστημα, πιέσαμε, είχαμε ευκαιρίες. Συγχαρητήρια για το β’ ημίχρονο για την όρεξη και τη διάθεση. Παρά το 0-1 σε μία ανύποπτη φάση, συνεχίσαμε, πιέσαμε σωστά, ισοφαρίσαμε. Κάναμε αλλαγές για περισσότερη ενέργεια στο παιχνίδι μας. Κρίμα γιατί οι παίκτες αδικούν τους εαυτούς τους, πετάξαμε ένα ημίχρονο εντελώς. Μαθαίνουμε από τα λάθη μας και συνεχίζουμε».